Menu

Přiznání, Confession, A - ČT 2, 22:10 - 22:57 30. 10. 2020

30. 10. 22:10 - 22:57

3/6 Je spravedlnost opravdu slepá? Martin Freeman v hlavní roli v britském seriálu, natočeném podle skutečného kriminálního případu, který otřásl veřejným míněním (2019). Dále

hrají: : I. Stauntonová,

Žánr:  detektivka / krimi / thriler; Věk: 15+; S. Finneranová, J. Absolom, P. Wight, D. Riddell, D. Nellist, K. Ashfieldová, Ch. Cooper a další.

Režie:  Paul Andrew Williams.

HDTV Skryté titulky

Šestidílná série z produkce britské ITV vychází ze skutečného kriminálního případu, který ve své době otřásl celou Británií. V brzkých ranních hodinách v sobotu 19. března 2011 zmizela beze stopy v ulicích Swindonu v jihozápadní Anglii dvaadvacetiletá Sian O’Callaghanová, která si vyšla s kamarádkami do jednoho z klubů v centru města. Vyšetřování jejího zmizení od samého počátku vedl detektiv Steve Fulcher. Zkušený policejní důstojník vycházel z hypotézy, že Sian se stala obětí únosu a je držena proti své vůli na neznámém místě. Jako svou prioritu si stanovil zajištění jejího bezpečného návratu ke svým blízkým a tomuto cíli podřídil všechny své kroky, čímž si způsobil nemalé problémy. Kriminální thriller, který se postupně vyvíjí v komplikované soudní drama, se vedle samotného vyšetřování a detektiva Fulchera soustředí také na nejbližší rodinné příslušníky, zasažené zločinem a klade si nelehké otázky po podstatě spravedlnosti, na něž neexistují snadné odpovědi. Série, v níž hlavní role ztvárnili Martin Freeman (Sherlock, Fargo), Imelda Stauntonová (Vera Drake, Večer tříkrálový) a Siobhan Finneranová (Šťastné údolí), byla nominována na prestižní cenu BAFTA.

Reklama
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace